Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Home / mężczyzna / Nauka / Ling Fluent Opinie – fiszki i metoda nauki języków obcych

Ling Fluent Opinie – fiszki i metoda nauki języków obcych

Istnieje wiele rozmaitych metod uczenia się języka. Szeroki wachlarz możliwości pozwala nam na wybranie najodpowiedniejszej dla nas. Jedną z najpopularniejszych są na pewno zajęcia z native speakerem, czyli osobą, dla której dany język był tym pierwotnym (ojczystym), a także która dorastała w jego sferze.

Zalety: Zajęcia z native speakerem znacznie różnią się od tych prowadzonych przez osoby, które nie władają językiem od urodzenia. Rodzimy użytkownik posiada nierzadko wiedzę, której nie jest świadomy nienatywny nauczyciel. Może on przekazać nam informacje na temat slangu tudzież mowy potocznej, co bardzo często jest pomijane w podręcznikach, w których naucza się głównie języka literackiego. Kolejną zaletą jest akcent, gdyż nikt nie posiada lepszej wymowy niż native speaker. Perfekcyjne akcentowanie fonetyki może być nieosiągalne dla osób niemówiących od dziecka w danym języku. Ogromnym plusem jest konieczność posługiwania się nauczanym językiem. Bardzo pozytywnie wpływa to na wysławianie się w nim, a co za tym idzie coraz bardziej swobodnego posługiwania się nim na co dzień. Łączy się to również z coraz lepszym osłuchaniem się mowy rodzimych użytkowników. Im więcej słuchamy wypowiedzi osoby, dla której jest to język natywny, tym łatwiej będzie nam zrozumieć innych przebywając za granicą, oglądając programy telewizyjne lub słuchając radia.

Wady: Żadna metoda nauki nie jest idealna. Native speakerzy także posiadają swoje wady. Z ich punktu widzenia niekiedy ciężko jest im ocenić trudność ćwiczeń zlecanych uczniom, z czego może wyniknąć nieodpowiednio dostosowany tok nauczania. Inną wadą może być niewyraźna mowa nauczyciela powodująca problemy z osłuchiwaniem się, gdyż nie będziemy w stanie rozróżnić słów w jego wypowiedzi. Kolejną przeszkodą może być fakt, że native speakerzy często przedkładają komunikatywność nad popełnianie błędów, więc może się zdarzyć, iż nie będzie on poprawiał wszystkich potknięć językowych ucznia. Należy również pamiętać, że nie każdy obcokrajowiec uczący języka ma wykształcenie nauczycielskie, co skutkuje niekiedy tym, że nie jest w stanie wytłumaczyć pewnych zagadnień gramatycznych, bo kieruje się w tym wypadku intuicją, a nie całkowitym rozumieniem zachodzących zjawisk.

Reasumując, lekcje języka z native speakerem może i nie są pozbawione wad, jednakże możliwości, które oferują mogą znacznie przyspieszyć proces nauki. Decydując się na takie zajęcia, mamy kontakt z żywym językiem, dzięki czemu lepiej będą się sprawdzać nasze nabywane umiejętności w praktyce. Native Speaker to także okazja do innego spojrzenia na przedmiot naszej nauki umożliwiające nam poznanie go z zupełnie odmiennej strony, a co za tym idzie badania języka nieliterackiego, czyli dialektu, slangu, skrótów. Umożliwi nam to jeszcze lepsze odnalezienie w obcej mowie, którego nie zapewni nam zwykły podręcznik lub osoba niebędąca rodzimym użytkownikiem danego narzecza. Lekcje z native speakerem to szansa na znaczne polepszenie swojej znajomości obcego języka, z której powinno się korzystać na każdym etapie poznawania go.

 

Opinie na temat Ling Fluent – Twoim centrum językowym

Chcesz w szybkim tempie opanować język obcy?

A może pragniesz poszerzyć umiejętności w zakresie języka, którego naukę już rozpocząłeś?

Multimedialne fiszki Ling Fluent to metoda stworzona dla Ciebie! Skorzystaj z zakupu fiszek Ling Fluent do nauki języka. Naucz się dowolnego języka szybciej niż możesz sobie to wyobrazić.

About seobos

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*