Home / Co to są chelaty ?

Co to są chelaty ?

Na rynku jest wiele różnych firm oferujących suplementy diety. Reklamy i dostępność suplementów diety powodują,że tak naprawdę nie wiemy czym się kierować przy ich wyborze.

Często się słyszy, że suplementy diety nie działają. Bierzemy żelazo i anemia jak była tak jest nadal.
Czy przy kuracji żelazem  muszą towarzyszyć nudności, bóle brzucha, zaparcia ?

Zastanówmy się nad procesem wchłaniania.

Minerały, które zażywamy w suplementach diety występują jako związki nieorganiczne i organiczne. Te pierwsze mają budowę chemiczna taką,że organizm wchłania tylko niewielka część specyfiku. A to dlatego ,że najpierw musi przetworzyć go w cząsteczki bardziej przyswajalne- chelaty. Proces ten jest mało efektywny w organizmie a u niektórych osób mogą pojawić się zaburzenia jelitowe.
Można uniknąć tych niedogodności oraz zwiększyć przyswajalność minerałów i witamin spożywając suplementy poddane chelacji podczas wytwarzania. Proces  ten jest drogi ale procent przyswajalności specyfiku jest bardzo duży i jeżeli chodzi o produkty Cali Vita sięga 95 %.

 

Chelaty spełniają też inne zadanie, dostarczając składniki mineralne i witaminy do organizmu oczyszczają go z metali ciężkich i złogów cholesterolowych.

Przyjmowanie minerałów w formie chelatowej zwiększa przyswajalność od 2 do 10 razy.

Warto więc się zastanowić co tak na prawdę chcemy osiągnąć, co chcemy zrobić z własnym zdrowiem, czym się kierować przy wyborze suplementu diety.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*