Home / Jak pozbyć się cellulitu?

Jak pozbyć się cellulitu?

Współczesny tryb życia, złe nawyki żywieniowe, jedzenie w pośpiechu, zaburzenia hormonalne, depresja, stres, spożywanie wysoko przetworzonej żywności, mała aktywność fizyczna w znacznym stopniu przyczyniają się do powstawania cellulitu. Powszechnie uważa się, że problem ten dotyczy wyłącznie kobiet, ponieważ zmaga się z nim ok. 80% płci pięknej. Wbrew pozorom, problem ten dotyka nie tylko kobiety.  Coraz częściej, z tzw. pomarańczową skórka muszą walczyć również mężczyźni oraz dzieci.

 Co to jest cellulit i skąd się bierze?

Cellulit powstaje przede wszystkim z produktów ubocznych przemiany materii, nagromadzonych w tkance łącznej skóry, co przyciąga z przyległych tkanek kolejne ilości wody. Te zmagazynowane substancje powodują obrzęk, powierzchnia skóry staje się nierówna i zaczyna przypominać skórkę pomarańczy. W miejscach dotkniętych cellulitem partie tłuszczu poprzerastane są włókniejącą tkanka łączna, co daje wrażenie pofałdowania. Spowalnia się metabolizm, ponieważ utrudnione jest krążenie krwi, dlatego w miejscu dotkniętym cellulitem skóra wydaje się chłodniejsza.

Do czynników sprzyjających powstawanie cellulitu jest przede wszystkim siedzący tryb życia, brak ruchu i zła dieta, ale też gorące kąpiele i noszenie zbyt ciasnych ubrań.

Brak ruchu utrudnia organizmowi pozbywanie się toksyn, a zła dieta, czyli zbyt duże ilości spożywania soli, węglowodanów i tłuszczy powodują zatrzymanie w tkankach wody i płynów, obrzęk i w konsekwencji właśnie cellulit. Do czynników sprzyjających zaliczamy także palenie papierosów. Nikotyna utrudnia dostarczanie tlenu do komórek i hamuje proces spalania tłuszczu.

 Jak się pozbyć cellulitu?

Walka z pomarańczową skórką nie jest łatwa. Przede wszystkim stosujemy metody poprawiające krążenie i metabolizm a także usuwanie produktów ubocznych z organizmu.

 Przede wszystkim należy przyjrzeć się naszej diecie. Ograniczenie ilości spożywanych kalorii to skuteczny sposób na walkę z cellulitem. Musimy też ograniczyć spożywanie alkoholu, słodyczy, soli, wędlin oraz żółtego sera. Całkowicie trzeba wyeliminować gotowe dania, popularne niestety tzw. „zupki chińskie”, zupy w proszku, cukier, dosładzane serki, mleczne desery, soki z kartonu oraz napoje gazowane.

Dietę wzbogacamy o niegazowaną wodę (co najmniej 1,5l dziennie), zieloną herbatę, sok ze świeżo wyciśniętych owoców. Jeśli nie możemy odmówić sobie słodyczy, najlepiej sięgnąć po gorzką czekoladę lub suszone owoce.

 

Zwiększamy aktywność fizyczną. Siedzący tryb życia sprzyja powstawaniu pomarańczowej skórki, dlatego ważne jest, aby zacząć uprawiać jakąś formę ruchu. Najlepiej na świeżym powietrzu, aby przy okazji dotlenić organizm. Mogą być spacery, bieganie, nordic walking, jazda na rolkach lub jazda na rowerze. Zbawienne w walce z cellulitem jest pływanie. Podczas pływania nie tylko spalamy kalorie. Woda delikatnie masuje ciało i schładza je, co pomaga przeciwdziałać przedrostowi komórek tłuszczowych.

Starajmy się unikać gorących kąpieli. Lepiej zastąpić je prysznicem na przemian z ciepłej i zimnej wody. Pamiętajmy, aby zakończyć zimnym strumieniem.

Dobrze jest też zastosować peeling, np. z gruboziarnistej soli albo cukru.

Po takim zabiegu warto także  zastosować odpowiedni balsam albo krem antycellulitowy. W ofercie CaliVita doskonałą pomocą może okazać się C-Rx Cream. Jego odpowiednio dobrane składniki mogą z dobrym efektem uzupełnić kuracje antucellulitowe.

 

Do aktywnych składników C-Rx Cream należą ekstrakty z rozmarynu oraz z imbiru, które pobudzają krążenie krwi, a tym samym przyspieszają dostarczanie komórkom składników odżywczych oraz tlenu.  Pomagają też usunąć nagromadzone produkty uboczne przemiany materii.

Ekstrakty z rokietnika zwyczajnego i pierwiosnka lekarskiego wykazują właściwości odżywcze. Bisabolol oraz D-pantenol (prowitamina B5) posiadają właściwości regenerujące, kojące przeciwzapalne. Zielona herbata i witamina E to wspaniałe antyoksydanty, wspierające ochronę skóry przed wolnymi rodnikami. Dimetokon wygładza skórę i przeciwdziała jej nadmiernemu wysuszeniu.

Krem najlepiej stosować rano i wieczorem,

Pamiętajmy o piciu wody

Należy pamiętać, ze walka z cellulitem niestety nie należy do łatwych. Wymaga determinacji, uporu i cierpliwości, ponieważ może się okazać, że efekty będą widoczne dopiero po upływie 3-6 miesięcy. Jeśli mamy skłonność do cellulitu kurację powinno się stale powtarzać.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*