Home / Kalkulator BMI – sprawdź swoją wagę

Kalkulator BMI – sprawdź swoją wagę

 

moja metamorfoza po 2 miesiącach stosowania acai

moja metamorfoza po 2 miesiącach stosowania acai

 Masz problem z nadwagą? Zobacz jak inni schudli nawet 15 KG >>Kliknij Tutaj<<

 

Klasyfikacja otyłości wg BMI

 

klasyfikacja

 PODZIAŁ 
Ciężka niedowaga <16,00
Umiarkowana niedowaga 16,00- 16,99
Lekka niedowaga 17,00- 18,49
Niedowaga <18,50
Prawidłowa masa ciała 18,50- 24,99
Nadwaga 25,00 – 29,99
Otyłość ≥30,00
Otyłość klasy I 30.00 – 34-99
Otyłość klasy II 35.00 – 39.99

Kalkulator BMI – czym jest?

 

BMI (Body Mass Index) to miara wagi ciała oparta o wagę i wzrost osoby. Jest często używana by ocenić zdrową wagę ciała na podstawie wzrostu. Kalkulator BMI jest łatwym i szeroko używanym narzędziem diagnostycznym służącym do indentyfikowania problemów z wagą. BMI oblicza się poprzez podzielenie masy ciała wyrażonej w kilogramach przez kwadrat wzrostu w metrach. Na tej stronie możesz skorzystać z darmowego kalkulatora!

Wskaźnik BMI

 

Kalkulator BMI jest niezależny od wieku i płci osoby. Nie jest też niestety bardzo precyzyjny ponieważ jego interpretacja może się różnić dla różnych populacji, np. z powodu innych proporcji budowy ciała. Na odczyt kalkulatora BMI mają też wpływ inne czynniki jak np. sport. Sportowcy posiadający dużą masę mięśniową mogą posiadać wynik z kalkulatora BMI wskazujący na nadwagę. Podobna sytuacja dotyczy kobiet w ciąży gdzie kalkulator BMI również nie ma zastosowania.

Kalkulator BMI – historia

 

Hasło BMI zostało po raz pierwszy podane w 1972 roku przez amerykańskiego fizjologa Ancel’a Keys. Autor opublikował w swojej pracy pt. „Indices of Relative Weight and Obesity” wyniki potwierdzające, że współczynnik wyliczony za pomocą kalkulatora BMI był najdokładniejszym znanym sposobem określania zawartości tkanki tłuszczowej. Pomysł kalkulatora BMI opracował Lambert Adolphe Jacques Quetelet światowy ojciec statystyki i oryginalnie nazwał współczynnikiem Queteleta. Dopiero Keys nazwał go BMI i ta nazwa się przyjęła, także dla kalkulatora. Wielu specjalistów wcześniej opierało na bardziej skomplikowanych sposobach określania stopnia otyłości ale zrezygnowali z nich na rzecz prostego w użyciu kalkulatora BMI. Kalkulator BMI stawał się coraz popularniejszy, aż w 1985 roku National Health Institute przyjął kalkulator BMI jako wyznacznik otyłości, a jej granicę ustlono początkowo na 27,8 dla mężczyzn i 27,3 dla kobiet. Dopiero w 1998 roku National Health Institute zmienił skalę – wprowadził kategorię „nadwaga” i wyznaczył nowe granice w kalkulatorze BMI dla otyłości na powyżej 30. Stosowanie kalkulatora BMI do diagnozowania stanu pacjenta było jednak sprzeczne z tym co proponował Keys.

BMI – do czego służy?

 

Kalkulator BMI jest bardzo ważnym narzędziem dla wielu kobiet, które chcą regularnie dbać o swoją figurę i wiedzieć czy ich waga jest prawidłowa. Dzięki kalkulatorowi BMI możesz też sprawdzić czy jesteś chudsza czy grubsza od swoich koleżanek! I Ty drogi odwiedzający może sprawdzić czy Twój piwny brzuch jest już ponad normę czy nie. Jeśli chcesz wiedzieć kiedy trzeba zacząć się odchudzać sprawdzaj regularnie swój wynik w kalkulatorze BMI. Kalkulator BMI to wspaniały sposób by dbać o siebie. Aby sprawdzić jaki jest twój wyniki przejdź do zakładki Kalkulator BMI, a następnie podaj swój wzrost i wagę i kliknij Oblicz! Nie próbuj stosować tego kalkulatora BMI dla kotów, prawdopodobnie jest kompletnie bezużyteczny. Poza tym Twój kot mógłby się na Ciebie obrazić i co wtedy? Tego tekstu nie należy traktować na poważnie 😉

Zastosowanie kalkulatora

 

Kalkulator BMI jest zazwyczaj używany do wyznaczenia korelacji pomiędzy grupami powiązanymi wagą ciała i może służyć jako ogólnikowy sposób estymowania otyłości. Dwuznaczność kalkulatora BMI polega na tym, że z jednej strony gdy jest prosty w użyciu do ogólnych obliczeń ale z drugiej strony jest ograniczony przez dokładność uzysikwanych przez niego wyników. Ogólnie rzecz biorąc kalkulator BMI nadaje się do rozpoznawania trendów osób otyłych lub porwadzących siedzący tryb życia (ze względu na niskie prawdopodobieństwo błędów).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*