Home / Ling Fluent Opinie – fiszki i metoda nauki języków obcych

Ling Fluent Opinie – fiszki i metoda nauki języków obcych

Istnieje wiele rozmaitych metod uczenia się języka. Szeroki wachlarz możliwości pozwala nam na wybranie najodpowiedniejszej dla nas. Jedną z najpopularniejszych są na pewno zajęcia z native speakerem, czyli osobą, dla której dany język był tym pierwotnym (ojczystym), a także która dorastała w jego sferze.

Hej, jestem Czarek i od zawsze marzyło mi się, żeby władać biegle co najmniej 3 językami. Uważam, że to otwiera nam wiele drzwi i jest świetnym oknem na cały świat. Według mnie świat nie ma granic, a my tworzymy je sami, w swoich głowach. Niestety nigdy nie miałem aż tyle mobilizacji, żeby nauczyć się dobrze żadnego języka obcego. Albo może trafiałem na złych nauczycieli lub złe metody. Próbowałem wiele razy nauczyć się sam, ale po kilku takich ,,lekcjach” zawsze odpuszczałem.

I wtedy znalazłem sposób nauki języka, który był określany jako innowacyjny. Postanowiłem spróbować i zainwestować w siebie. Jak? Wykupiłem dostęp do kursu Ling Fluent.

Skład zestawu Ling Fluent

Linng Fluent to multimedialne fiszki, które stanowią całkowicie nowoczesną i bardzo efektywną metodę przyswajania nowych języków obcych.

Podstawowym błędem podstawowych form nauczania języków jest powtarzalność i monotonia, która bardzo szybko się nudzi. Takie warunki wykluczają zainteresowanie przerabianym materiałem i utrudniają przyswajanie nowej wiedzy.Ling Fluent zrywa ze sztywnymi schematami i pozwala na naukę w ciekawej formie, która zachęca do systematycznego kontynuowania kursu.

Język angielski umiałem w miarę dobrze, ale ten język już dzisiaj nikomu właściwie nie imponuje. A nawet powiem więcej – najczęściej jest już standardem na różnych stanowiskach i to nie tylko dla pracy w biurze. Marzył mi się niemiecki, hiszpański i norweski, bo myślę, że po pierwsze trzeba stawiać na rozbieżność, a po drugie myślę, że te kierunki mają ogromną przyszłość.

Obecnie w panelu dostępne są następujące języki:

 • Angielski
 • Niemiecki
 • Włoski
 • Hiszpański
 • Szwedzki
 • Norweski
 • Francuski
 • Holenderski

Jak więc widać wybór jest spory, a podejrzewam, że z czasem ta oferta może się poszerzać.

Działanie Ling Fluent

Forma nauki z Ling Fluent od razu bardzo przypadła mi do gustu. Koniec książek, nudnych czytanek i innych rzeczy, które już od samego patrzenia usypiają. Tutaj wszystko jest jasne i przejrzyste: wystarczy otworzyć platformę, wybrać język, który nas interesuje (ja zacząłem od hiszpańskiego) i aplikacja wybiera nam konkretne zestawy słówek pogrupowanych w kategorie takie jak dom, zdrowie, praca, itd. Ale to nie są tylko suche słówka. Zawsze widzimy je w naturalnym kontekście, w zdaniach i obok pojawia się ich polskie tłumaczenie.

Moim zdaniem pomysł jest prosty, ale w tej prostocie i łatwości bardzo skuteczny. Zyskujemy szeroki zasób słów i potrafimy wykorzystać je w codziennej komunikacji. Nie uczymy się zamierzchłych i nieużywanych słów, wszystko co pojawia się w toku takiej nauki ma głęboki sens i może się przydać w pracy, na wakacjach lub w kontaktach z obcokrajowcami mówiącymi w danym języku.

Opinie i efekty nauki z Ling Fluent. Czy warto?

Opinie, które pojawiły się do tej pory w internecie na temat metody nauki Ling Fluent są przede wszystkim pozytywne. Osoby, które ukończyły kurs, chętnie wykupują kolejny, w innym języku. Gdyby więc nie podobał im się, nie robiliby tego przecież.

Kiedy ja zacząłem ten kurs byłem bardzo podekscytowany. Ale dałem sobie czas, żeby pierwsza fascynacja minęła i opadł kurz takiego poczucia, że to coś nowego i innego. Ale aplikacja była na tyle interesująca i prowadziła mnie w taki sposób, że nie traciłem zainteresowania aż do zakończenia pierwszego kursu.

Jeśli miałbym przekonać osoby niezdecydowane, wymieniłbym 5 podstawowych zalet tego kursu:

 • Atrakcyjna forma
 • Przejrzysty plan
 • Naturalny kontekst
 • Słownictwo ponad gramatykę
 • Przystępna cena
Multimedialna forma ułatwia dostęp i jest bardziej przystępna do nauki.
Przez cały czas mamy podgląd co o dalszych kroków, możemy też na bieżąco śledzić swoje postępy i powtarzać ćwiczenia, jeśli wydaje nam się, że jakiś materiał jest wart, by dodatkowo go utrwalić.
Słówka, których się uczymy mają swoje odzwierciedlenie w zwykłych, codziennych sytuacjach. Dlatego o wiele łatwiej nam przyswoić tak podaną wiedzę, w porównaniu do uczeniu się abstrakcyjnych form.
Podczas nauki języków często gubimy się w meandrach gramatyki i nie mamy już dalszej motywacji do tego, by podejmować dalsze kroki. Program Ling Fluent pozwala na samodzielne wychwycenie pewnych zależności, dzięki czemu są one dla nas bardziej zrozumiałe.
Cena jest bardzo atrakcyjna w porównaniu do zajęć w szkołach językowych oraz na indywidualnych kursów.

W każdym programie znajdują się 3 poziomy trudności, które możemy wybrać w zależności od naszych aktualnych umiejętności. Jednak nawet zaczynając od najniższego poziomu, można zawsze udać się na wyższy poziom i rozwijać bazę, którą już zakodowaliśmy.

Gdzie kupić oryginalny Ling Fluent na allegro, ceneo, ebay? I jaka jest cena Ling Fluent?

Wykupienie kursu wiąże się w rzeczywistości z wykupieniem dostępu do platformy. Można to zrobić na stronie Ling Fluent. Wybieramy interesujący nas kurs, opłacamy go, a następnie na pocztę elektroniczną otrzymujemy dostęp uprawniający nas do korzystania z programu przewidzianego dla konkretnego języka.

Opinia Bogusi: Wykupiliśmy dostęp do języka niemieckiego razem z mężem. Było nam jeszcze fajniej bo robiliśmy coś razem, sprawdzaliśmy się nawzajem. Poza tym podobało nam się to, że mieliśmy dostęp do konkretnych segmentów dosłownie wszędzie: w domu, na wakacjach, u cioci na wsi. Nie musieliśmy wozić ze sobą ciężkich książek i materiałów, bo wszystko mieliśmy pod ręką. Forma kursu była tak fajnie opracowana, że nawet w wieku 47 lat udało nam się przyswoić podstawy porozumiewania się w języku niemieckim.

Z platformy można korzystać na komputerach, ale także tabletach i smartfonach.

[wbcr_php_snippet id=”3246″] [wbcr_php_snippet id=”3202″] [wbcr_php_snippet id=”3247″]

Zalety, wady i podsumowanie produktu Ling Fluent umożliwiającego szybką naukę języków

Ogromnym plusem jest konieczność posługiwania się nauczanym językiem. Bardzo pozytywnie wpływa to na wysławianie się w nim, a co za tym idzie coraz bardziej swobodnego posługiwania się nim na co dzień. Zaletą jest też cena i możliwość korzystania z aplikacji na różnych urządzeniach mobilnych
Żadna metoda nauki nie jest idealna. Niektórzy preferują formę bezpośredniego kontaktu z nauczycielem, a jeszcze inni uczą się dobrze tylko w grupie. Dlatego nie jest powiedziane, że ta metoda przypadnie każdemu do gustu, co nie odbiera jej świeżego i nowatorskiego podejścia .
Ling Fluent to nowatorska metoda nauki języków obcych. Pozwala przyswoić podstawy języka w niedługim czasie. Aby mieć dostęp do lekcji, nie trzeba siedzieć w domu, ani w szkółce językowej. Wystarczy dostęp do swojego panelu na komputerze, tablecie, a nawet telefonie. Metoda skierowana do osób w każdym wieku, które pragną w przystępny sposób nauczyć się jednego lub nawet kilku z 8 języków w stopniu co najmniej konwersacyjnym.

About The Author

Hej, jestem Czarek i od zawsze marzyło mi się, żeby władać biegle co najmniej 3 językami. Uważam, że to otwiera nam wiele drzwi i jest świetnym oknem na cały świat. Niestety nigdy nie miałem aż tyle mobilizacji, żeby nauczyć się dobrze żadnego języka obcego. Aż tu nagle trafiłem na sposób, dzięki któremu przyswoiłem już 2 języki i właśnie zaczynam trzeci. Jeśli też Was to zaciekawiło, sprawdźcie co to za sposób.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*