Home / Ling Fluent – fiszki i metoda nauki języków obcych

Ling Fluent – fiszki i metoda nauki języków obcych

Istnieje wiele rozmaitych metod uczenia się języka. Szeroki wachlarz możliwości pozwala nam na wybranie najodpowiedniejszej dla nas. Jedną z najpopularniejszych są na pewno zajęcia z native speakerem, czyli osobą, dla której dany język był tym pierwotnym (ojczystym), a także która dorastała w jego sferze. Taki sposób nauki pozwala na “rzucenie się na głęboką wodę”, ponieważ nie zawsze wszystko zrozumiemy i nie zawsze będziemy potrafili odpowiedzieć, ale metodą prób i błędów odnajdziemy właściwy przekaz.

Oprócz powyższej metody popularne są także zajęcia w grupach, gdzie na różnych poziomach można uczyć się języków. Uczestnicy uczeni są gramatyki, ale także prowadzone  są konwersację, gdzie każdy musi i powinien się wypowiedzieć. Tego typu zajęcia mogą nie być satysfakcjonujące dla wszystkich, ponieważ taka lekcja trwa zazwyczaj godzinę i nie każdy jest w stanie się wypowiedzieć, a tym samym przełamać i nauczyć.

Niektórzy wolą uczyć się samodzielnie w zaciszu domowym z pomocą płyt CD, na których nagrane są specjalne kursy językowe. Fiszki to także odpowiedni sposób na naukę języków, ale przede wszystkim zapamiętywanie słówek. Takie fiszki można umieścić gdziekolwiek i codziennie na nie zerkać, a tym samym zapamiętywać to co najważniejsze.

Kolejnym sposobem na naukę języków może być zestaw Ling Fluent, czyli innowacyjna metoda powtarzalności, jeżeli znudziły Ci się dotychczasowe i znane metody nauczania języków, to może warto skorzystać z czegoś nowego?

Skład zestawu Ling Fluent

Linng Fluent to multimedialne fiszki, które stanowią całkowicie nowoczesną i bardzo efektywną metodę przyswajania nowych języków obcych.

Podstawowym błędem podstawowych form nauczania języków jest powtarzalność i monotonia, która bardzo szybko się nudzi. Takie warunki wykluczają zainteresowanie przerabianym materiałem i utrudniają przyswajanie nowej wiedzy. Ling Fluent zrywa ze sztywnymi schematami i pozwala na naukę w ciekawej formie, która zachęca do systematycznego kontynuowania kursu.

Język angielski, także inny język jest możliwy do nauczenia, jeśli tylko się chce. Zestaw Ling Fluent można wykorzystać wszędzie i wtedy kiedy ma się na to czas i ochotę. Wszystko co potrzebne do nauki języków to komputer lub tablet. Możemy siedzieć z laptopem na wakacjach, w domu czy w kawiarni i chłonąć wiedzę. Co więcej, Ling Fluent został wymyślony przez profesjonalnych lingwistów i osób, które władają językami na najwyższym poziomie.

Obecnie w panelu dostępne są następujące języki:

 • angielski;
 • niemiecki;
 • włoski;
 • hiszpański;
 • szwedzki;
 • norweski;
 • francuski;
 • holenderski.

Jak więc widać wybór jest spory, a z pewnością z czasem ta oferta może się poszerzać.

Działanie Ling Fluent

Forma nauki z Ling Fluent powinna przypaść do gustu zarówno osobom młodym i starszym. Koniec książek, nudnych czytanek i innych rzeczy, które już od samego patrzenia usypiają. Tutaj wszystko jest jasne i przejrzyste: wystarczy otworzyć platformę, wybrać język, który nas interesuj  i aplikacja wybiera nam konkretne zestawy słówek pogrupowanych w kategorie takie jak dom, zdrowie, praca, itd. ale to nie są tylko suche słówka. Zawsze widzimy je w naturalnym kontekście, w zdaniach i obok pojawia się ich polskie tłumaczenie.

Zdaniem pomysłodawców pomysł jest prosty, ale w tej prostocie i łatwości bardzo skuteczny. Zyskujemy szeroki zasób słów i potrafimy wykorzystać je w codziennej komunikacji. Nie uczymy się zamierzchłych i nieużywanych słów, wszystko co pojawia się w toku takiej nauki ma głęboki sens i może się przydać w pracy, na wakacjach lub w kontaktach z obcokrajowcami mówiącymi w danym języku.

Opinie i efekty nauki z Ling Fluent. Czy warto?

Opinie, które pojawiły się do tej pory w Internecie na temat metody nauki Ling Fluent są przede wszystkim pozytywne. Osoby, które ukończyły kurs, chętnie wykupują kolejny, w innym języku. Gdyby więc nie podobał im się, nie robiliby tego przecież.

Jeżeli ktoś nie jest przekonany do kursy, to poniżej 5 podstawowych zalet tego kursu:

 • Atrakcyjna forma
 • Przejrzysty plan
 • Naturalny kontekst
 • Słownictwo ponad gramatykę
 • Przystępna cena
Multimedialna forma ułatwia dostęp i jest bardziej przystępna do nauki.
Przez cały czas mamy podgląd co o dalszych kroków, możemy też na bieżąco śledzić swoje postępy i powtarzać ćwiczenia, jeśli wydaje nam się, że jakiś materiał jest wart, by dodatkowo go utrwalić.
Słówka, których się uczymy mają swoje odzwierciedlenie w zwykłych, codziennych sytuacjach. Dlatego o wiele łatwiej nam przyswoić tak podaną wiedzę, w porównaniu do uczeniu się abstrakcyjnych form.
Podczas nauki języków często gubimy się w meandrach gramatyki i nie mamy już dalszej motywacji do tego, by podejmować dalsze kroki. Program Ling Fluent pozwala na samodzielne wychwycenie pewnych zależności, dzięki czemu są one dla nas bardziej zrozumiałe.
Cena jest bardzo atrakcyjna w porównaniu do zajęć w szkołach językowych oraz na indywidualnych kursów.

W każdym programie znajdują się 3 poziomy trudności, które możemy wybrać w zależności od naszych aktualnych umiejętności. Jednak nawet zaczynając od najniższego poziomu, można zawsze udać się na wyższy poziom i rozwijać bazę, którą już zakodowaliśmy.

Opinia Bogusi: Wykupiliśmy dostęp do języka niemieckiego razem z mężem. Było nam jeszcze fajniej bo robiliśmy coś razem, sprawdzaliśmy się nawzajem. Poza tym podobało nam się to, że mieliśmy dostęp do konkretnych segmentów dosłownie wszędzie: w domu, na wakacjach, u cioci na wsi. Nie musieliśmy wozić ze sobą ciężkich książek i materiałów, bo wszystko mieliśmy pod ręką. Forma kursu była tak fajnie opracowana, że nawet w wieku 47 lat udało nam się przyswoić podstawy porozumiewania się w języku niemieckim.
Opinia Katarzyny: Kurs na platformie był i jest dla mnie zbawieniem. Nie musiałam chodzić na żadne lekcje, nie musiałam wychodzić w zimę na dwór i tłuc się autobusami. Wychodzę do kawiarni i uczę się gdzie tylko chcę. Kurs nie jest drogi i mogę sobie pozwolić na kilka języków w tym samym czasie. Kocham tę metodę i nigdy w życiu nie zmieniłabym tego na żaden inny kurs. Polecam to każdemu i będę go polecała wszystkim zawsze!!!

Gdzie kupić oryginalny Ling Fluent na allegro, ceneo, ebay? I jaka jest cena Ling Fluent?

Wykupienie kursu wiąże się w rzeczywistości z wykupieniem dostępu do platformy. Można to zrobić na stronie Ling Fluent. Wybieramy interesujący nas kurs, opłacamy go, a następnie na pocztę elektroniczną otrzymujemy dostęp uprawniający nas do korzystania z programu przewidzianego dla konkretnego języka.

Z platformy można korzystać na komputerach, ale także tabletach i smartfonach, co jest największym ułatwieniem w dzisiejszych czasach.

Zalety, wady i podsumowanie produktu Ling Fluent umożliwiającego szybką naukę języków

Nauka języków jest bardzo ważna w dzisiejszych czasach. Języki są potrzebne do codziennego funkcjonowania oraz co raz częściej niezbędne w pracy. Warto uczyć się języków w każdym wieku. Dzieci również powinny zaczynać taką naukę i to najlepiej od jak najmłodszych lat. Ling Fluent jest platformą dosłownie dla wszystkich, warto inwestować w marzenia!

Ogromnym plusem jest konieczność posługiwania się nauczanym językiem. Bardzo pozytywnie wpływa to na wysławianie się w nim, a co za tym idzie coraz bardziej swobodnego posługiwania się nim na co dzień. Zaletą jest też cena i możliwość korzystania z aplikacji na różnych urządzeniach mobilnych
Żadna metoda nauki nie jest idealna. Niektórzy preferują formę bezpośredniego kontaktu z nauczycielem, a jeszcze inni uczą się dobrze tylko w grupie. Dlatego nie jest powiedziane, że ta metoda przypadnie każdemu do gustu, co nie odbiera jej świeżego i nowatorskiego podejścia .
Ling Fluent to nowatorska metoda nauki języków obcych. Pozwala przyswoić podstawy języka w niedługim czasie. Aby mieć dostęp do lekcji, nie trzeba siedzieć w domu, ani w szkółce językowej. Wystarczy dostęp do swojego panelu na komputerze, tablecie, a nawet telefonie. Metoda skierowana do osób w każdym wieku, które pragną w przystępny sposób nauczyć się jednego lub nawet kilku z 8 języków w stopniu co najmniej konwersacyjnym.

Tagi artykułu: Jaka cena Ling Fluent,  FORUM, ebay, amazon, opinie Ling Fluent, cena i skład Ling Fluent, apteka Ling Fluent, tabletki, suplement, jak stosować Ling Fluent, skutki uboczne, ile sztuk,  gdzie kupić Ling Fluent, producent, jak używać Ling Fluent

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*