Home / Mleczko pszczele – dla zdrowia i urody

Mleczko pszczele – dla zdrowia i urody

Nareszcie trochę cieplej.  Wszystko budzi się do życia,  zaraz będzie zielono i kolorowo.  Promienie słoneczne dostarczają nam nie tylko ciepła ale i lepszego humoru.  Możemy jednak zauważyć, że brakuje nam siły i energii.

Ze słońca zadowolone są też pszczoły, które już dawno zbudziły się z długiego snu i chciałyby już zacząć pracować.

Rola pszczół  w przyrodzie jest niezmiernie duża, nie tylko zapylają rośliny ale produkują wiele substancji, które człowiek wykorzystuje w kuchni, kosmetyce i medycynie.  Oprócz dobrze nam znanego miodu pszczoły produkują tez min. : pyłek kwiatowy, propolis (kit pszczeli), wosk pszczeli i mleczko pszczele nazywane „mleczkiem młodości”.

Mleczko pszczele, które od wieków jest stosowane na bardzo wiele dolegliwości w dzisiejszych czasach w medycynie jest trochę zapomniane.

Jest ono wytwarzane  przez gruczoły gardzielowe pszczoły od 7 -go do 14-go dnia jej życia.  Służy do karmienia larw robotnic i trutni w ciągu pierwszych 3 -ch dni ich życia oraz matki pszczelej w okresie stadium larwalnego i czerwienia. Mleczko jest koloru białego ma cierpki lekko gorzki i kwaśny smak . Różni się zawartością , w zależności od tego , dla jakich pszczół jest przeznaczone.

W jego skład wchodzą cukry, białka , aminokwasy, tłuszcze, składniki mineralne i witaminy oraz woda (55 – 65 %)

Mleczko pszczele jest bardzo nietrwałe dlatego jedynym  sposobem jego utrwalenia jest  liofilizacja ( suszenie przez wymrażanie)  i tylko w takiej formie może być użyte do produkcji granulatu pyłkowego , tabletek i kremów kosmetycznych, bo nawet w temperaturze 2-4 stopnia C szybko traci swoją aktywność ( do 50 % po około 2 miesiącach)

W ofercie Cali Vita mamy produkt pod nazwą Bee Power gdzie 1 kapsułka zawiera 50 mg mleczka pszczelego co odpowiada 150 mg świeżego mleczka pszczelego.

 

Dla kogo przeznaczone jest mleczko pszczele 

Dla dzieci 

Podnosi odporność, pomocne w infekcjach,  chorobach skóry

Dla młodzieży

Polepsza koncentrację, wzmaga energię

Dla dorosłych

Ma korzystny wpływ na samopoczucie i sprawność umysłową. Pomaga leczyć owrzodzenie dwunastnicy. Reguluje ciśnienie krwi  – zbyt wysokie obniża , za niskie podnosi. Pomocne w wyczerpaniu nerwowym i bezsenności

Dla osób starszych

Pomaga w rekonwalescencji.

 

Stosowane jest również przy:

  • – cukrzycy
  • – żylakach
  • – anemii
  • – nerwobólach
  • – osteroporozie
  • – hamuje rozwój drożdżaków i pleśni
  • –  doskonałe w walce z wirusami i bakteriami

 

Ze względu na swoje dobroczynne działanie mleczko pszczele polecane jest w każdym wieku.

– Mleczko pszczele powstaje z pyłków kwiatowych, miodu i wydzieliny gruczołów gardzielowych pszczół robotnic, dlatego nie zaleca się jego stosowania przez osoby uczulone na pyłki i produkty pszczele.
– W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej, natychmiast należy odstawić produkt!
– Produkt należy przechowywać w chłodnym miejscu, ponieważ jego składniki rozkładają się w wyższej temperaturze niż pokojowa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*