Home / Witamina D – w trosce o mocne kości i nie tylko…

Witamina D – w trosce o mocne kości i nie tylko…

Witamina D3 wytwarzana jest  u człowieka w skórze pod wpływem promieni słonecznych.   W strefie klimatu w którym żyjemy ilość wytwarzanej  witaminy D jest bardzo ograniczona przez pory roku,  zanieczyszczenie środowiska. W okresie letnim natomiast stosowanie kremów z filtrami UV również blokuje syntezę witaminy D w skórze.

Dlaczego witamina D powinna zagościć w naszym menu ?

Witamina D jest potrzebna nie tylko do budowy kości.

Tak naprawdę nie ma w ludzkim organizmie organu, który nie potrzebowałby witaminy D. Ma ona korzystny wpływ na wchłanianie wapnia i fosforu. Przyczynia się do utrzymania zdrowych kości i zębów.Ma korzystny wpływ na układy nerwowy i mięśniowy. Regeneruje neurony, zwiększa masę mięśniową i siłę mięśni. Wspomaga układ odpornościowy, a także bierze udział w podziale komórek.Witamina D oddziałuje także na układ rozrodczy: zwiększa spermatogenezę i rozrodczość oraz hamuje rozrost endometrium.

Witaminę D trudno jest przedawkować – naukowcy rozważają nawet zwiększenie jej zalecanego dziennego spożycia. Wiadomo już, że 70% Europejczyków ma niedobór witaminy D!

Za źródło witaminy D uważa się m.in. ser żółty. Ale żeby dostarczyć zalecaną dzienną dawkę witaminy D (10μg) należy spożyć np. 0,8 kg sera!

Warto wprowadzić do diety witaminę D:

– w okresie jesienno-zimowym,

– u dzieci w okresie wzrostu,

– u osób starszych, których zdolność syntezy witaminy D obniża się,

-u kobiet w okresie około- i menopauzalnym,

– u osób stosujących kremy z wysokim filtrem UV,

-u ludzi z nadwagą,

– u tych, którzy spędzają niewiele czasu na świeżym powietrzu,

-u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią*

Krople D-drops liquid vitamin D to dobra inwestycja dla zdrowia. Produkt został zaprojektowany tak, aby jego aplikacja była niezwykle łatwa dla każdego członka rodziny. Płynna forma z dołączonym kroplomierzem znacznie upraszcza dawkowanie. Za sprawą naturalnych składników (cytrusów) D-drops liquid vitamin D ma przyjemny, lecz nie dominujący smak. Nie zawiera cukru, słodzików ani żadnych sztucznych aromatów czy barwników. Produkt należy przyjmować z posiłkiem zawierającym tłuszcze. Opakowanie D-drops liquid vitamin D jest bardzo ekonomiczne: jedna butelka zawiera 1000 kropli!!!

Skład/ 1 kropla (0,03 ml): Witamina D3 – 10 μg

Zalecana porcja dzienna do spożycia:

– Dzieci powyżej 3 roku życia oraz młodzież do 18 roku życia – 1 kropla dziennie (10 μg witaminy D3) w okresie X-III oraz w pozostałych miesiącach, gdy brak odpowiedniej syntezy skórnej.

– Osoby dorosłe 2 krople na dobę (20 μg witaminy D3) w okresie X-III oraz pozostałych miesiącach, gdy brak odpowiedniej syntezy skórnej.

– Osoby powyżej 65 roku życia 2 krople na dobę (20 μg witaminy D3) przez cały rok.

– Kobiety w ciąży i kobiety karmiące od II trymestru ciąży, o ile nie jest zapewniona odpowiednia podaż z diety i/lub synteza skórna 2 krople na dobę (20 μg witaminy D3)*

Uwaga! – Produkt należy przechowywać dokładnie zamknięty, w chłodnym, suchym miejscu, unikając wysokich i ujemnych temperatur, intensywnego światła, w sposób niedostępny dla małych dzieci. – Po otwarciu produkt należy przechowywać w lodówce. – Produkt przez użyciem dobrze wymieszaj. – Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. – Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. * Kobiety karmiące, kobiety w ciąży oraz osoby przyjmujące lekarstwa przed zażyciem produktu powinny zasięgać konsultacji lekarskiej.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*